• 08338385712
  • همه‌روزه (به‌جز روزهای تعطیل) از 6:30 صبح الی 20:30 عصر

پیشرفت تکنولوژی‌های بکار رفته در تشخیص پزشکی، امکان سنجش و آزمایش طیف گسترده‌ای از انواع نمونه‌ها را فراهم کرده است. امروزه نمونه‌گیری در آزمایشگاه محدود به گرفتن نمونه خون نیست و می‌توان نمونه‌های بزاق، ادرار، ترشحات، تعرق، زخم و ضایعات پوستی، مدفوع، منی، و سایر مایعات و بافت‌های بدن را نیز مورد آزمایش قرار داد.

در مراکزی که روزانه تعداد کثیری نمونه آزمایش جمع‌آوری و پردازش می‌شود، استفاده از سیستم‌های هوشمند و اتوماتیک برای جداسازی و سازمان‌دهی نمونه‌ها تبدیل به یک ضرورت شده است. این سیستم‌ها، تضمین‌کننده دقت در نمونه‌برداری، پیشگیری از احتمال آلودگی نمونه، جلوگیری از خطای انسانی، و قابلیت مستندسازی روند آزمایش هستند. مجموعه آزمایشگاهی بوعلی به‌عنوان یک مرکز پیشرو، از روش‌های نوین و اتوماتیک در بخش نمونه‌گیری استفاده می‌کند.

اهداف و استانداردها

طراحی و رعایت سیستم‌های مدیریت کیفیت

افزایش سرعت، دقت و راندمان روند اجرای نمونه‌برداری

نظارت مستمر بر مراحل مختلف نمونه‌گیری

استفاده از لوله‌های خلاء برای افزایش دقت

طراحی و اجرای سیستم لیبل‌زنی و جداسازی هوشمند نمونه‌ها

سازمان‌دهی بهینه سیستم نمونه‌گیری در منزل

سفارش انجام

نمونه‌گیری در منزل در کرمانشاه

بسیاری از افراد خصوصاً افراد سالخورده و مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای، به‌دلیل ترس از ابتلا به ویروس کرونا از مراجعه به مراکز درمانی و تشخیصی صرف‌نظر می‌کنند و یا قادر به مراجعه حضوری در آزمایشگاه نیستند. برخی دیگر نیز به‌دلیل مشغله‌های کاری، فرصت رفتن به آزمایشگاه را ندارند.

خوشبختانه برای انجام آزمایش و گرفتن نمونه برای اکثر آزمایش‌ها در کرمانشاه، نیازی به حضور در مراکز تشخیصی نیست و با سفارش نمونه‌گیری در محل، می‌توانید این کار را در فضای خانه و محل کار خود انجام دهید.

انواع نمونه‌های آزمایشگاهی

برخی از نمونه‌ها به‌راحتی قابل دسترسی هستند ولی تهیه‌ی برخی از نمونه‌ها تنها در مراکز آزمایشگاهی و درمانی امکان‌پذیر است؛ برای جمع‌آوری برخی دیگر ممکن است حتی نیاز به بیهوشی و یا جراحی نیز باشد.

جمع‌آوری برخی از نمونه‌ها از قبیل نمونه خلط، ادرار، مدفوع و غیره توسط خود فرد یا همراهان وی قابل انجام است. اگرچه ممکن است انجام نمونه‌گیری برای برخی افراد از جمله نوزادان و بیماران با محدودیت حرکتی ناخوشایند باشد، اما در عین حال این نمونه‌ها عموماً با کمک دیگران قابل جمع‌آوری است.

چگونگی انجام این کار برای بسیاری از آزمایش‌های پرکاربرد در بخش راهنمای جمع‌آوری نمونه‌ آزمایش در سایت تشریح شده است.

برخی دیگر از نمونه‌ها مانند نمونه خون، نمونه مخاط بینی یا گلو، ترشحات دستگاه تولید مثل خانم‌ها و غیره در آزمایشگاه و یا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی جمع‌آوری شده و با رعایت ضوابط مربوطه، به آزمایشگاه منتقل می‌شوند.

لوله‌های نمونه وکیوم

در آزمایشگاه بوعلی به‌منظور پیشگیری از بروز هرگونه آلودگی در نمونه‌ها و حفظ خواص شیمیایی و فیزیکی نمونه، از لوله‌های آزمایش وکیوم یا خلاء از برندهای معتبر و کاملا استریل استفاده می‌شود. این روش در کنار سایر استانداردهای بکار رفته در پروسه انجام آزمایش، تضمین‌کننده دقت نتیجه آزمایش‌هاست.

نمونه‌برداری از زخم‌ها و ضایعات پوستی

در بیماران مشکوک به عفونت زخم، از آزمایش‌های کشت زخم استفاده می‌شود. این عفونت‌ها اغلب ریشه قارچی، باکتریایی یا انگلی دارند. نمونه‌برداری از این ضایعات پوستی در آزمایشگاه بوعلی در نهایت دقت و با استفاده از وسایل استریل و یک‌بار مصرف انجام می‌گیرد.

این نمونه اغلب به‌صورت سواپ در لوله‌های استریل حاوی سرم فیزیولوژی به آزمایشگاه ارسال می‌شوند تا در محیط‌های مناسب کشت داده شوند.

دپارتمان‌های مجموعه آزمایشگاهی بوعلی

این مرکز قادر به انجام صدها نوع تست عمومی و تخصصی بالینی شامل بیوشیمی و الکتروفورز، هماتولوژی، انعقادی، میکروب‌شناسی، هورمون‌شناسی و غربالگری سلامت جنین، ایمونولوژی و سرولوژی، TDM و HPLC، و تشخیص مولکولی است.

بیوشیمی و الکتروفورز
Biochemistry-Electrophoresis

ایمونولوژی و سرولوژی
Immunology – Serology

کیفیت و ممیزی
QC – Auditing

واتساپ