• 08338385712
  • همه‌روزه (به‌جز روزهای تعطیل) از 6:30 صبح الی 20:30 عصر

معرفی

مجموعه آزمایشگاهی بوعلی

مجموعه آزمایشگاهی بوعلی، یکی از مجهزترین مراکز آزمایشگاهی در استان کرمانشاه و منطقه غرب کشور است که به‌پشتوانه دانش و تجهیزات نوین، بکارگیری پرسنل متخصص، و همکاری سازنده با پزشکان و متخصصان، مبدل به یکی از مراکز مرجع تشخیص پزشکی در منطقه شده است.

مجموعه آزمایشگاهی بوعلی، یکی از مجهزترین مراکز آزمایشگاهی در غرب کشور است که به‌پشتوانه دانش و تجهیزات نوین، بکارگیری پرسنل متخصص، و همکاری سازنده با پزشکان و متخصصان، مبدل به یکی از مراکز مرجع تشخیص پزشکی در منطقه شده است.

ارزش‌ها و اهداف

ایفای نقش در کاستن از آلام بیماران و خانواده‌های آنها از طریق تشخیص صحیح‌تر، دقیق‌تر و سریع‌تر بیماری‌ها، هدف اصلی در تأسیس مرکز آزمایشگاهی بوعلی است تا بیماران این منطقه از سفر به تهران و استان‌های همجوار بی‌نیاز شوند.

بهره‌مندی از تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته روز
ارتقای بنیه علمی آزمایشگاهی و درمانی استان
تربیت و توانمندسازی منابع انسانی متخصص
گسترش مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات
تکریم مراجعان و ایجاد فضای رفاهی در شأن آنها
بهبود کیفیت، دقت و سرعت خدمات آزمایشگاهی
فعالیت در زمینه تحقیقات بالینی و آزمایشگاهی
پایبندی مستمر به استانداردهای مدیریت کیفیت

رویکرد اخلاقی

در کنار برتری‌های فنی، توجه به اخلاقیات از ارزش ویژه‌ای در مجموعه بوعلی برخوردار است. رعایت حریم بیماران و حفظ کرامت انسانی آنها، همواره یکی از مسائل مورد توجه بنیان‌گذاران و مدیران این مجموعه بوده است و یکی از شاخصه‌های اصلی در انتخاب اعضای تیم بوعلی به‌شمار می‌رود.

به لطف خدا و با همکاری کلیه اعضای آزمایشگاه بوعلی، این دستاورد ارزشمند مورد توجه مخاطبان گرانقدر مجموعه بوعلی نیز قرار گرفته است. نظرات مهرآمیز این عزیزان، انگیزه‌ای مضاعف برای ادامه این رویکرد و تعمیق آن در فضای آزمایشگاه بوعلی است.

توانمندی‌های تخصصی

در حال حاضر این مرکز قادر به انجام صدها نوع تست عمومی و تخصصی بالینی شامل بیوشیمی و الکتروفورز، هماتولوژی، انعقادی، میکروب‌شناسی، هورمون‌شناسی و غربالگری سلامت جنین، ایمونولوژی و سرولوژی، TDM و HPLC، و تشخیص مولکولی است.

700
نوع آزمایش
1000 متر
مساحت
50 نفر
تیم تخصصی
18
سال سابقه

مؤسس آزمایشگاه

شهید دکتر محمدرضا سمیعی

و مسئول فنی آزمایشگاه رفرانس استان کرمانشاه

زنده‌یاد شهید دکتر محمدرضا سمیعی مؤسس آزمایشگاه بوعلی، یکی از متخصصان خوشنام و چهره‌ای شناخته‌شده در جامعه علمی استان کرمانشاه بودند که از سال 1374 در سمت‌های مختلف علمی و اجرایی از جمله مسئول فنی آزمایشگاه رفرانس استان، فعالیت‌های ارزنده‌ای از خود به‌جای گذاشتند.

مجموعه آزمایشگاهی بوعلی در سال 1384 به‌همت ایشان در کرمانشاه با هدف پاسخگویی به نیازهای تشخیصی و تخصصی مردم این استان تأسیس شد و با تلاش‌های ایشان به‌سرعت مبدل به یکی از مراکز مورد اطمینان در نزد مردم و فعالان سلامت منطقه شد.

در پی همه‌گیری ویروس کرونا، دکتر سمیعی بر اساس رسالت حرفه‌ای و اخلاقی، میزان فعالیت‌های خود در سمت مسئولیت فنی آزمایشگاه رفرانس و مدیریت آزمایشگاه بوعلی را تا جای ممکن افزایش داد تا سلامت مردم در این برهه حساس دچار خدشه نشود.

در مرداد ماه 1399 با درگذشت دکتر سمیعی در پی ابتلا به ویروس کرونا، جامعه پزشکی استان کرمانشاه یکی از متخصصان متعهد و برجسته خود را از دست داد.

توســـعه و گسترش

در پی موفقیت مجموعه آزمایشگاهی بوعلی و به‌منظور ارائه خدمات تخصصی‌تر و کارآمدتر، آزمایشگاه بوعلی همزمان با توسعه تجهیزات و تکمیل کادر فنی خود، در سال 1396 به محل جدید آزمایشگاه در ساختمانی به وسعت تقریبی 1000 متر در چهار طبقه نقل‌مکان کرد تا بتواند پاسخگوی نیازهای جامعه درمانی استان باشد و بخش‌های تخصصی و فوق‌تخصصی مانند فلوسایتومتری و تشخیص مولکولی را به خدمات خود بیافزاید.

همزمان با وسعت یافتن کمّی و تکمیل خدمات تخصصی، در طراحی ساختمان جدید تلاش کرده‌ایم فضایی مناسب و آرامش‌بخش در شأن بیماران و مراجعه‌کنندگان ارجمند مطابق با استانداردهای روز جهان فراهم کنیم.

آشنایی با دپارتمان‌ها و آزمایش‌های انجام‌شونده در مجموعه آزمایشگاهی بوعلی
جزئیات بیشتر
معرفی اجمالی مدیریت آزمایشگاه، متخصصان و کارشناسان بخش‌های مختلف
جزئیات بیشتر
برخی از مهم‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی مورد استفاده در هر یک از دپارتمان‌‌ها
جزئیات بیشتر

افق پیش رو

تیم آزمایشگاه بوعلی، خود را متعهد به ادامه این راه و تقویت اثر ماندگارِ زنده‌یاد دکتر سمیعی می‌داند تا این درخت تناور، در خدمت به ارتقای سلامت مردم شریف استان کرمانشاه و کشور عزیزمان، همچنان پرثمر و بالنده باشد.

بر خود لازم می‌دانیم از همکاری صمیمانه اعضای فرهیخته جامعه پزشکی استان که همواره مجموعه آزمایشگاهی بوعلی را مورد لطف خود قرار داده‌اند قدردانی کنیم. همچون سال‌های گذشته، مجموعه بوعلی با تمام توان آماده هرگونه همکاری با دست‌اندر‌کاران مراکز درمانی و تحقیقاتی برای ارتقای سطح علمی جامعه پزشکی خواهد بود و دست آنان را به‌گرمی می‌فشارد.

تماس با مجموعه بوعلی

آدرس

کرمانشاه، سی‌متری دوم ۲۲بهمن،
بلوار وحدت، کوچه ۱۱۸ غربی، ساختمان اردیبهشت

ساعات کاری

همه‌روزه (به‌جز روزهای تعطیل)
6:30 الی 20:30
واتساپ